شعر و قصه و لالایی
کاربرگ
خلاقیت ، کاردستی و نقاشی
پرورش کودک
کودک و بازی
تغذیه و سلامت کودک
اطلاعیه های سایت
 

سرگرم کردن کودکان در دوران بیماری
چهار‌شنبه 14 مهر 1395
کودکان در این زمان هم نیاز دارند که سرگرم شوند، کسل شدن آن ها در این وضعیت حال آن ها را وخیم تر می کند. در زیر به چند راه ساده برای سرگرم کردن آن ها اشاره خواهیم کرد

اگر کودکتان تب دارد، سرما خورده و یا هر بیماری دارد که مجبور است استراحت کند، شما باید در خانه از او پرستاری کنید. اما کودکان در این زمان هم نیاز دارند که سرگرم شوند، کسل شدن آن ها در این وضعیت حال آن ها را وخیم تر می کند. در زیر به چند راه ساده برای سرگرم کردن آن ها اشاره خواهیم کرد.

-  سری به آلبوم های خانوادگی بزنید.
ساده ترین کاری که ما برای سرگرم کردن کودکمان می کنیم خواندن کتاب برای اوست. اما کودک شما دیگر در این وضعیت از کتاب خسته خواهد شد، پس تنوعی ایجاد کنید و اینبار آلبوم هایتان را بیاورید و با کودکتان آن ها را تماشا کنید و از خاطراتتان بگویید.

-  بازی های منصفانه بکنید.
در نظر داشته باشید که کودک شما مریض است، بنابراین بازی های پیچیده مثل درست کردن پازل، بازی های فکری و یا لگو نمی توانند گزینه های خوبی برای انتخاب باشند. کودکان مریض، به هنگام بیماری زودتر از حالت معمول خسته می شوند پس سعی کنید بازی هایی را انتخاب کنید که خیلی راحت باشند و یا کودک شما بارها آن ها را انجام داده باشد. مثلا اشیای داخل اتاق کودکتان را قایم کنید و از کودکتان بخواهید آن ها را پیدا کند، البته سعی کنید آن ها در جاهای واضح و قابل دید بگذارید که کودک انرژی زیادی برای آن مصرف نکند. به کودک خود یک سبد بدهید و از او بخواهید اشیایی که شما می خواهید را پیدا کند و درون سبد بیندازد.

-  کمی هوا بخورید.
اگر هوا خیلی سرد نبود و خیلی باد نمی وزید وسایلتان را جمع کنید و به بیرون بروید و کمی هوای تازه استنشاق کنید. هوای تازه برای سرفه بسیار مفید است و علاوه بر آن روحیه ی خود و کودکتان را عوض می کند.

-  به او هدیه بدهید.
هدیه کودکان را در هر حالی که باشند خوشحال می کند. هر کودک به یکی از اسباب بازی ها از همه بیشتر علاقه دارد. علاقه ی کودک خود را دریابید و برای او یکی از آن ها را بخرید و به او هدیه دهید، خواهید دید که علائم بیماری و ناراحتی او چقدر زود از بین می روند.

-  برای او کارتون بگذارید.
اجازه دهید کودکتان در تختش و به هنگام استراحت، کارتون مورد علاقه ی خود را ببیند. در این حالت می توانید به او داروهایش را که کمی هم برای او ناخوشایند است بدهید، او توجه کمتری به آن ها خواهد داشت. همچنین می توانید به او سوپ، آب میوه و هرچیزی که حال او را بهتر می کند هم بدهید.

 

گردآوری : ایران تابش

برچسب ها : بازی کودک , کودک و بازی , بازی کودکانه , کودک بیمار , سرگرمی کودک ,
 

استفاده از مطالب و تصاویر فقط با ذکر منبع و لینک به سایت ایران تابش مجاز است