شعر و قصه و لالایی
کاربرگ
خلاقیت ، کاردستی و نقاشی
پرورش کودک
کودک و بازی
تغذیه و سلامت کودک
اطلاعیه های سایت
 

پانتومیم کودکانه
یکشنبه 24 مرداد 1395
آموزش همدردی و ابراز محبت به کودکان با استفاده از بازی

تکه های کاغذ را به شکل مربع ببرید و روی هر کدام چهره هایی با جالات مختلف مانند : ناراحت ، خوشحال ، بیمار و عصبانی را ترسیم کنید . کا غذها را داخل سبدی بریزید و از کودکتان بخواهید یکی را بردارد و حالت آن چهره را با پانتومیم بازی کند . مثللا برای چهره غمگین ، ادای گریه دربیاورد . حالا کودکان دیگر ( اگر نبودند خود شما ) باید احساسی خوب را به او انتقال دهند . اول از او بپرسند که چرا ناراحتی ؟ و من چگونه می توانم به تو کمک کنم . سپس کودک غمگین پاسخ دهد و کودکان دیگر سعی کنند راهکارهایی برای شاد شدن ارایه دهند ، مثلا او را در آغوش بکشند و بگویند متاسفم.

نکته آموزشی :

در این بازی کودک با احساس های ناراحتی آشنا شده  و متوجه می شود که چگونه باید به احساس دیگران احترام گذاشته و مهربانی خود را نشان دهد . در واقع کودک همدردی را می آموزد .

وسایل مختلفی از اسباب بازی ها ها مانند جعبه پزشکی و ... در اختیار کودک قرار دهید تا کودک خلاقانه از وسایل استفاده کرده تا هر چه بیشتر احساس خوب را به دیگران منتقل کند .

 

گردآوری : ایران تابش

برچسب ها : بازی , آموزش بازی , بازی کودکانه , بازی بچه ها , بازی برای کودک , بازی پانتومیم , پانتومیم کودک , آموزش همدردی , همدردی با بازی ,
 

استفاده از مطالب و تصاویر فقط با ذکر منبع و لینک به سایت ایران تابش مجاز است