شعر و قصه و لالایی
کاربرگ
خلاقیت ، کاردستی و نقاشی
پرورش کودک
کودک و بازی
تغذیه و سلامت کودک
اطلاعیه های سایت
 

تاثیر سلفی بر روی شخصیت کودک
دوشنبه 31 خرداد 1395

رده سنی : پیش از دبستان , خردسال , نوپا ,

عطش سلفی انداختن، میلی که به شکلی عجیب بر کودکان و رفتارهای آنها تأثیر گذاشته است، این پدیده چه تأثیری بر شخصیت کودکان دارد ...

نیاز به توجه یکی از مراحل اصلی رشد در کودکان است، نیازی که باید به آن اهمیت داد ، ولی نباید چنین تلقی شود که کودک برای جلب توجه اجازه دارد هر کاری انجام دهد.

یکی از این رفتار ها سلفی گرفتن است. کودکان با الگوبرداری از بزرگسالانشان درگیر این پدیده شده اند و در صورت عدم کنترل منجر به خودشیفتگی در آنها می شود

تحقیقات روان شناسان در این حوزه حکایت از آن دارد که کودکان امروز نسبت به نسل پیش علاقه بیشتر و گاه تعجب آوری برای جلب توجه دیگران دارند.

از طرف دیگر، خودشیفتگی در میان نوجوانان و جوانانی که به تازگی وارد دانشگاه شده اند نسبت به نسل های قبلی رو به افزایش است.

برای بسیاری از والدین این خصلت به معنای عزت نفس فرزند است، که  برداشتی اشتباه بوده و به طور قطع آینده فرزند آنها را تحت تأثیر قرار می دهد

در واقع، توجه بیش از اندازه به کودکان و قرار دادن ابزار لازم در اختیار آنها برای پاسخ گویی به نیاز خود محوری می تواند آسیب های شخصیتی از جمله خودشیفتگی برای آنها به دنبال داشته باشد.

از این جهت توصیه می شود، در کنار توجه به نیاز دیده شدن کودکان مراقب رفتارهای آسیب زا باشیم و اجازه ندهیم آنها خود را در مرکزیت همه چیز بینند.

یکی از کارهای بسیار مهمی که والدین نباید فراموش کنند دور کردن کودکشان از عکاسی سلفی است؛ چرا که این رفتار بیشتر از آنچه فکرش را بکنید به کودک تصور خود مرکز بینی می دهد.

بنابراین، اگر می خواهید در آینده ای نه چندان دور فرزندی داشته باشید که در کنار عزت و اعتماد به نفس ضعف های شخصیتی خود را می پذیرد و تصور نمی کند که عالم بر مدار او می چرخد، استفاده آنها از تلفن همراه و تبلت را کنترل کنید.

همین سلفی های به ظاهر ساده و دوست داشتنی می تواند ذهنیت کودک شما نسبت به خودش و جهان را تغییر دهد

شفقنا زندگی

 

 

 

گردآوری : ایران تابش

برچسب ها : تربیت کودک , کودک خود محور , کودک خود شیفته , جلب توجه کودک , سلفی برای کودک , اعتماد به نفس ,
 

استفاده از مطالب و تصاویر فقط با ذکر منبع و لینک به سایت ایران تابش مجاز است