شعر و قصه و لالایی
کاربرگ
خلاقیت ، کاردستی و نقاشی
پرورش کودک
کودک و بازی
تغذیه و سلامت کودک
اطلاعیه های سایت
 

دلایل عمومی پرخاش کودکان نوپا
جمعه 24 اردیبهشت 1395

رده سنی : نوپا ,

کودک نوپای شما ممکن است از خود رفتار پرخاشگرانه نشان دهد ، بچه ها را هل دهد ، گاز بگیرد ، کتک برند و یا فریاد بزند . اما چرا ؟ ...

 

کودک نوپای شما ممکن است از خود رفتار پرخاشگرانه نشان دهد ، بچه ها را هل دهد ، گاز بگیرد ، کتک برند و یا فریاد بزند . اما چرا ؟

چند دلیل می تواند وجود داشته باشد :

 

1 – کودک اغلب تفاوت بین خوب و بد را متوجه نمی شود و نمی داند که چه رفتارهایی خوب و  یا بد هستند و در واقع می خواهد همه کارهایی را که می تواند انجام دهد امتحان کند قبل از آنکه از جانب شما مورد توبیخ قرار بگیرد . این رفتارها می تواند شامل گاز گرفتن ، کتک زدن یا هل دادن همسالان باشد و برخلاف تصور شما او حتی ممکن است احساس خوبی نسبت به این کار داشته باشد و به آن به عنوان یک پیروزی و موفقیت نگاه کند .

 

2 – کودک بدون آنکه متوجه شود ممکن است از رفتار پرخاشگرانه برای تخلیه خشم و سرخوردگی خود استفاده نماید . در واقع برای رسیدن به خواسته خود راه مناسب را نمی یابد و بنابراین به رفتارهای خشن روی می آورد .

 

3 – اگر کودک فعالیت های بدنی زیادی داشته باشد و احساس خستگی کند و یا حتی احساس خواب یا گرسنگی داشته باشد ، همه این عوامل می تواند کودک را بد خلق کند و کودک نمی تواند دلیل بدرفتاری هایش را بیان کند و بهترین راه برای بیان این مساله را در رفتارهای پرخاشگرانه می بیند .

 

گردآوری : ایران تابش

برچسب ها : کودک , پرخاش , رفتار , رفتار پرخاشگرانه , گاز گرفتن , هل دادن , فریاد زدن ,
 

استفاده از مطالب و تصاویر فقط با ذکر منبع و لینک به سایت ایران تابش مجاز است