یک بازی جادویی برای کودکان

یک بازی جادویی وجود دارد که کودک را شیفته خود می کند.
این بازی مرکب است از یک آب صابون ساده و یک حباب ساز.
فوت کردن، دنبال کردن و ترکاندن حباب ها فرصتی عالی و بی نظیر است برای ترغیب کودک به حرکت داشتن، تحریک هماهنگی چشم – دست و آشنا کردن کودک با مفاهیم «بزرگ و کوچک» و «بالا و پایین».
این کار را با مجموعه ای از حباب ها در اندازه های مختلف امتحان کنید. کودکتان آنقدر از این بازی لذت می برد که به زودی احباب تبدیل به یکی از واژه های محبوبش می شود؟

ابتدا از یک حباب ساز بزرگ برای تولید حبابهای بزرگ استفاده کنید و همچنانکه او در حال تعقیب و ترکاندن آنهاست، او را به وجد آورید، سپس بازی را با یک حباب ساز کوچکتر ادامه دهید. اگر می خواهید آبشاری از حباب ها درست کنید، با قدرت تمام فوت کنید و در صورتی که می خواهید یک حباب خیلی بزرگ درست کنید، خیلی آرام آرام به درون لوله بدمید. حباب ها را به طرف بالای بالا و پایین پایین فوت کنید. و وقتی در هوا معلقند از واژه های «بالا» و «پایین» استفاده کنید.

کودک را به بیرون از خانه ببرید و حباب ها را به هوا بفرستید. و توضیح دهید که بادی که باعث تکان خوردن شده و به موهای او می وزد، حباب ها را نیز با خود می برد. کودک را وادار کنید تا حباب ها را با انگشت بترکاند و یا با پاهایش آنها را له کند و روی آنها بپرد. ضمن فوت کردن در حباب ساز، عقب عقب راه بروید، این چنین او برای گرفتن حباب ها به دنبال شما خواهد آمد.

 

پیشرفت مهارت ها در این بازی :

دنبال کردن ، گرفتن و ترکاندن حباب ها به هماهنگی چشم ، دست و تحریک حواس پنجگانه ، هشیاری بدنی و مهارت های حرکتی درشت کمک می کند .

او حتی اگر خودش در حباب ساز بدمد ، در مورد رابطه بین علت و معلول چیزهایی یاد می گیرد

بعلاوه کودک ضمن بازی حباب به کشف این نکته می پردازد که بعضی وقت ها که به یک شی ظاهرا جامد دست میزند ، می ترکد . این یعنی نخستین درس فیزیکی که او می آموزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *